REAL CAM BALKON, “YERLİ ÜRETİM YERLİ MARKA” HEDEFİYLE MARKASINI HER GEÇEN GÜN GÜÇLENDİRİYOR

…25 yıldan bu yana “Yerli Üretim Yerli Marka” hedefiyle alüminyum doğrama ve cam balkon sistemlerine üst düzey kalite ve hizmet kazandıran Real Cam Balkon’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat TÜSÜ ile firmanın geçmişten bu yana uzanan yolculuğunda geçirdiği aşamaları, sektöre kazandırdıkları ve geleceğe yönelik hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?
Sektöre 1996 yılında, Marmara Bölgesi’nde alüminyum doğrama ve cam balkon sistemlerine yönelik ürettiğimiz çözümlerle giriş yaptık. İlerleyen yıllarda “Yerli Üretim Yerli Marka” hedefiyle Real markamızı oluşturup, cam balkon ve alüminyum sektörüne sistem üreticisi olarak hizmet etmeyi sürdürdük. 2003 yılı ve sonrasında firmamıza ait olan cam balkon alüminyum sistemlerimizin plastik aksesuar kısmını kendi bünyemizde üretmeye başladık. Geldiğimiz son aşamada, sahip olduğumuz geniş bayi ağımızla sektöre üst düzey kalite ve hizmeti sunarak markamızı güçlendirmeye devam ediyoruz.

Sektöre sunduğunuz ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?
Markamızı daha özgün hale getirmek amacıyla dışa bağımlı olmadan cam balkon sistemlerimizin plastik parçalarını kendimiz üretip sektöre bir bütün olarak kazandırıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışındaki bayi ağımızı her geçen gün güçlendiriyoruz. Yüzde 100 yerli üretim stratejisiyle ürettiğimiz cam balkon alüminyum sistemleri ve plastik parçalarını, yaklaşık 17 ülkeye ihraç ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ihracat faaliyetleriyle ülkemiz için katma değer yaratmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Pandemi 2020 yılı faaliyetlerinizi nasıl etkiledi?
2020 yılı tüm dünyada olumsuzluklara neden olan coronavirüs, ülkemizde de ekonomik, siyasal ve kültürel anlamda birtakım olumsuzluklar
yarattı. Alüminyum sektörü de bu durumdan ciddi anlamda etkilendi. Ülke olarak olumsuzlukları minimize ederek aldığımız tedbirlerle ve desteklerle bu işin üstesinden gelmeyi başardık. Firma olarak da aynı yaklaşımla hareket ederek yılı başarıyla tamamladık.

2021 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?
2021 yılı ve sonrasındaki dönem, firmamız için üstün kalite ve hizmetimizi devam ettireceğimiz ve bunu bayilerimiz aracılığıyla iç
piyasaya ve dünya ülkelerine ulaştıracağımız bir dönem olacak. Yakın ve uzun vadede başarılarla dolu bir dönem bizi bekliyor.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?
Türkiye’nin yüzde 100 yerli üretim yapan firması olarak kendi öz sermayemiz, üstün kalite ve hizmetlerimizle Türkiye’nin markası olarak anılmaktan gurur duyuyoruz. 25 yılda örnek bir başarı hikayesi yarattık. Yeni başarı hikayeleri yaratmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hepimiz için zorlayıcı bir süreç olan pandemi döneminde, tüm tedbirleri alarak ülke olarak el ele verip bu dönemden çok daha güçlenmiş olarak çıkacağımıza gönülden inanıyoruz. Real ailesini temsilen, Win&ARTProje- ALU&Art Dergilerine ve markamıza destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

cam balkon

Real fortifies its Brand Day by Day with its Objective of “Domestic Production under Domestic Brand”
We interviewed with Murat TÜSÜ, Chairman of the Board of Real Cam Balkon, the company which has been adding premium quality and service in aluminum joinery and glass balcony systems with its objective of “Domestic Production under Domestic Brand” for 25 years, regarding the phases their company has passed through, the values they have added into the sector during its journey from the very beginning, and regarding their objectives for the future.

Translate »