SİLİKON CAM CEPHE

Cam cephe sisteminin özelliği, cephe yüzeyinde herhangi bir alüminyum montaj elemanı görmeksizin, camların arasında 15 mm derz olacak şekilde, kasetlere yapıştırılmış camlı panellerin yan yana mekanik olarak montaj edilmesidir. Cam cephe sistemi; istenilen türde, silikon, kapaklı ve yarı kapaklı olarak uygulanır. Cephede kullanılacak ısıcamların kombinasyonu binanın kullanım amacı, cephesi, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir.

Silikon veya cam cephe giydirme sistemleri, cephede sürekli cam görüntüsünün olması istenildiğinde kullanılan giydirme cephe uygulamasıdır. Bu sistem, kapaklı giydirme cephe sistemindekine benzer ızgara sisteminin oluşturulması ve ızgara aralıklarına alüminyum çerçevelere yapıştırılmış cam kasetlerin takılması ile gerçekleştirilmektedir.Silikon giydirme cephe sisteminin uygulanacağı yapıdan alınan ölçülere göre hazırlanacak imalat projesine uygun olarak düşey taşıyıcı ve yatay taşıyıcı profillerin gerekli kesim, delik, kanal vb. işlemleri tamamlanır. Giydirme yapılacak yapının kat döşemelerine, ayarlı ankrajlara düşey taşıyıcı alüminyum profiller asılır. Düşey taşıyıcılar arasına yatay taşıyıcı profiller bağlanarak, giydirme cepheyi oluşturacak ızgara sistemi hazırlanmış olur.

Kullanım Yerleri

Otel,Yurt,Residence ,Apartman, Hastane, Hava alanı

 • Görünen Profil genişliği 54 mm dir.
 • Sistemde Düşey ve Yatay Profiller farklı olup Kondens kanallıdır.
 • Yatay Profiller Kırlangıç geçme sistemi ile bağlanır.
 • Su Tahliyesi, Kondens kanallarıyla sağlanmaktadır.
 • Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 16 mm
  genişlikte epdm fitilli cam cama derzler görünür.
 • Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile DIN
  51376 ve ISO 8339 standartlarına uygun şekilde yapıştırılır.
 • Sistem Çelik profiller ile desteklenmektedir.
 • Dikey Profillerin atalet momenti: 27cm4-533cm4 arasında, Yatay Profillerin atalet momenti: 26cm4-150cm4 arasında değişmektedir.

Silikon cephe sistemlerinin karakteristik özelliği, cephe dışından alüminyum profillerin görünmemesidir. Tamamen cam yüzey görülmesi istenilen projeler için uygulanmaktadır.

FOTO GALERİ
VİDEO
Sipariş


  Real
  Cam Balkon
  Ürün Kataloglarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz
  Translate »